November 8, 2019

October 30, 2019

October 30, 2019

October 27, 2019

October 25, 2019

October 23, 2019

October 23, 2019

October 23, 2019

October 20, 2019

Please reload

Ostatnie posty

"Ojczyzna jest w naszych sercach"

November 8, 2019

1/10
Please reload

Wyróżnione posty

Na tropie Szekspira

May 30, 2019

Dla wychowanków ośrodka żadna pogoda nie jest straszna. Mimo deszczowej aury za oknem, czternastu podopiecznych wraz z opiekunami (Karoliną Rojek - Kowalską, Arturem Wojciechowkim, Pawłem Ceitelem) wybrało się na wycieczkę do Gdańska, a dokładnie do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jedynego w Polsce i do tego ze wspaniałym, otwieranym w trzy minuty dachem. Dzięki pani Joannie Śnieżko koordynatorce festiwali odbywających się w teatrze i jej przyjaciołom, poznaliśmy ciekawą historię teatru elżbietańskiego, historię powstania samego budynku, zajrzeliśmy w każdy zakamarek tego niebywałego obiektu (od garderoby aktorów, scenie głównej teatru, tarasu widokowego, aż na dziedziniec). Ogromną niespodzianką, która została dla nas przygotowana był udział w warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez profesjonalną aktorkę panią Annę Rakowską. Wychowankowie wykonywali ćwiczenia, które stosują przed spektaklem prawdziwi aktorzy teatralni.
Nie jesteśmy w stanie opisać, jak jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni z możliwości zwiedzania teatru i skorzystania z tak bogato przygotowanej oferty. Przede wszystkim dziękujemy pani Joannie Śnieżko za okazaną życzliwość i serdeczność. 
Nasza wycieczka nie skończyła się jednak na zwiedzaniu teatru. Po przerwie obiadowej rozpoczęliśmy zwiedzanie najważniejszych punktów Starego Miasta, jak np. Dwór Artusa czy Bazylikę Mariacką NMP. Będąc w Gdańsku musieliśmy także zobaczyć słynną fontannę Neptuna. Na sam koniec udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy deszczową panoramę Gdańska. To była pełna wrażeń eskapada.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami