top of page

Komunikat dla rodziców

Szanowni Państwo. W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, przekazuję ważne informacje dotyczące pracy dydaktycznej z naszymi uczniami. Od 25 marca rozpoczynamy pracę zdalną z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Pracujemy zgodnie z tygodniowym planem zajęć dydaktycznych, podanym przez wychowawców klas. Nauczyciel przekazuje uczniom zadania w dniu, w którym odbywa się dany przedmiot. Nauczyciel określa termin wykonania i przesłania zadania. Każdy nauczyciel wyznacza godziny konsultacji i ustala tryb prowadzenia zajęć, o czym informuje uczniów, rodziców i dyrektora. Zadbamy także o higienę pracy łącząc przemiennie kształcenie z użyciem komputera i innych pomocy, ważna jest praca z podręcznikiem. Będziemy wykorzystywać materiały rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przyjmujemy następujący sposób monitorowania postępów uczniów: karty pracy, zdjęcia, scany zadań, i inne przesyłane na pocztę służbową oraz inne komunikatory. Ocenianie postępów: oceny w dziennikach lekcyjnych, elementy oceniania kształtującego. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji i musimy spróbować znaleźć optymalne wyjście. Pracujemy spokojnie, motywujemy naszych uczniów, dokładamy wszelkich starań, żeby im pomóc. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań zachęcam do kontaktu z nauczycielami. Ja również chętnie służę Państwu pomocą. Uważajcie Państwo na siebie. Z wyrazami szacunku i z pozdrowieniami Sławomir Łuczycki dyrektor ośrodka


38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page