Boks to nie tylko siła

Boks to nie tylko siła. Boks uczy szacunku, odwagi, pokonywania własnych słabości oraz kształtuje osobowość! 28.11.2019r dzięki Pani Ani Hryniewicz kolejny już raz mogliśmy aktywnie uczestniczyć w treningu zorganizowanym przez zaprzyjaźniony klub Nowi Boxing. Oczywiście to nie koniec naszej przygody z boksem bo już za kilka dni znów będziemy wciskać siódme poty i kształtować naszą osobowość!

Notera SPA

Dnia 28.11.2019r. 15 uczniów klasy 8, pod opieką pań Janiny Ciosek i Barbary Popy, odwiedzili Hotel Notera SPA w Charzykowy. Na temat obiektu, struktury organizacyjnej oraz działalności hotelu opowiedziała nam pani Klaudia Stoltmann, kierownik recepcji. Wychowankowie mieli możliwość dowiedzieć się na temat zawodów, które są potrzebne by hotel funkcjonował sprawnie i goście byli zadowoleni z pobytu. Chłopcy zobaczyli, gdzie odbywają się konferencje, przy okazji mogli skorzystać z poczęstunku jaki się proponuje przy takich okazjach. Wszystkim bardzo smakowało świeże ciasto pieczone w hotelowej kuchni. Mogliśmy też obejrzeć pokoje, restaurację, strefę SPA, kuchnię. Najbardziej chłopcom spodobał

Kalendarze...

Wielkimi krokami zbliża się grudzień ❄️☃️❄️ W związku z tym dzisiaj zostaną rozdane kalendarze grudniowe. Miłosz Mrozewski, Kornel Madej, Bartłomiej Celmierowski, Tomasz Hadas, Krystian Myrcha, Kamil Lewandowski wraz z pania Weronika Dziamecką wykonali grudniowe prace. Nie ma co czekać zakasamy rękawy i bierzemy się za styczeń.

Zajęcia kulinarne

Dzisiaj po raz drugi odbyły się zajęcia kulinarne. Chłopcy z grupy trzeciej Bartek Celmierowski, Mateusz Kamiński i Aleksander Szmelter wraz z Panią Weroniką Dziamecką przygotowali sałatkę z zupek chińskich. Kolejny przepis do naszej wspólnej książki kucharskiej sprawdzony było pysznie.

Andrzejki w Mos Biała

Dzisiaj nasi wychowankowie uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez ich koleżanki z ośrodka w Białej. Imprezę prowadził profesjonalny DJ King. Zabawa była bardzo udana, a chłopcy chętnie brali udział w licznych atrakcjach. Tańcom, czujnym okiem, przyglądali się opiekunowie: kierownik internatu Damian Nosko, psycholog Kamila Lemańczyk i Judyta Narloch polonistka.

Kot w butach

Dzisiaj kolejny raz odwiedziliśmy fantastyczne przedszkole Smyk w Człuchowie. Bajka "Kot w butach" przygotowana przez Weronikę Dziamecką bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Narrator - Maksymilian Stasiak, Kot - Marcin Jakubowski, Król - Kacper Geruzel, czarnoksiężnik, wieśnicy, strażnik - Piotr Zawiślak. Chłopcy dali z siebie 200% Na koniec spotkania wreczylismy grę dydaktyczna "kolory" wykonaną przez wychowanków MOS. Dzieci od razu zabrały się do zabawy ☺️ Już niedługo widzimy się na zajęciach artystycznych.

Zajęcia dla całego ośrodka

W ramach działań profilaktycznych z inicjatywy Pani Anny Hryniewicz w niedzielę 17.11.2019r odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji KPP Człuchów Panem Tomaszem Golec. Głównym celem spotkania było kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw oraz zapoznanie wychowanków z konsekwencjami łamania prawa oraz sięgania po używki.

ZAJĘCIA KULINARNE

Dzisiaj po raz pierwszy odbyły się zajęcia kulinarne Filip Janka, Adrian Zieliński, Dawid Kostka pod okiem Weroniki Dziameckiej upiekli szarlotkę ciasto otrzymało nazwę "jablecznik grupy siódmej". Już niedługo przepis będzie dostępny w "mosowskiej" książce kulinarnej Kolejne zajęcia tuż, tuż...

Z mitologia za pan brat

Wczoraj został rozstrzygniety konkurs biblioteczny "Z mitologia za pan brat". Chłopcy wykazali się wiedzą na temat starożytnej Grecji, bogów oraz herosów na podstawie "Mitologii" Jana Parandowskiego. I miejsce zdobył Maksymilian Stasiak, II miejsce Bartłomiej Celmierowski, III Adrian Zieliński. Gratulacje!!!!

Warsztaty profilaktyczne

Wczoraj w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie, wychowankowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom oraz przełamywania barier w kwestii problematyki HIV/AIDS, głównym celem spotkania było zapobieganie przedwczesnemu używaniu środków psychoaktywnych, rozwijaniu się uzależnień behawioralnych oraz promowanie postawy życia w trzeźwości. Organizatorzy spotkania Agnieszka Mielczarek i Przemysław Gatz. Ogromne podziękowania za wieloletnią współpracę przy realizacji profilaktyk dla Przewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" Donata Kuczewskiego, Dyrektora Pawła Woźniakowskiego, Dyrekto

"Ojczyzna jest w naszych sercach"

Dziś o godzinie 11:11 rozbrzmial w naszej placówce "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję #SzkołaDoHymnu i zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, dając tym samym wyraz swojej radości oraz oddania Ojczyźnie. Podsumowaniem zorganizowanego przedsięwzięcia była wygłoszona przez nauczyciela historii Pana Piotra Rojka prelekcja na temat historii odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami dzisiejszego spotkania byli Karolina Rojek-Kowalska, kierownik internatu Adam Wenderski oraz Piotr Rojek. Zachęcam do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego w dniu 8 listopada 2019 roku o symbolicznej godzinie 11:11 na profilach sz

Proudly created with Wix.com