Jesienne kalendarze

Jutro zostaną dostarczone nowe prace do kalendarzy wykonanych przez wychowanków. Z inicjatywy Weroniki Dziameckiej miesiąc listopad wykonali : Bartek Celmierowski, Paweł Szyca, Miłosz Mrozowski, Kornel Madej, Paweł Kleinschmidt, Krystian Myrcha. Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty, a za miesiąc kolejne kalendarzowe nowości

Zajęcia w "SMYKu"

Dzisiaj odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole Smyk. Tym razem prowadziliśmy zajęcia artystyczne z najmłodszymi. Maksymilian Stasiak, Marcin Jakubowski, Bartłomiej Celmierowski wraz z Panią Weroniką Dziamecką pomagali przedszkolakom wykonać pszczółki i gąsienice. Zabawa była przednia. Dziękujęmy i do zobaczenia

Najsympatyczniejsi...

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się kolejna edycja „Konkursu na najlepiej zachowującego się i najsympatyczniejszego ucznia”. Zwycięzcami wrześniowego etapu zostali Oskar Grabowski, Aleksander Roman oraz Maksymilian Stasiak. Nagrodą był wyjazd na tor kartingowy do Chojnic, gdzie pod opieką A. Szymańskiej uczniowie mogli skorzystać z przejazdu. Gratulujemy!

Pamiętamy o zmarłych

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, szesnastu wychowanków pod opieką wychowawców: Karoliny Rojek-Kowalskiej, Barbary Popy oraz Pawła Wieczorka wybrało się dzisiejszego popołudnia na pobliski cmentarz w Wierzchowie, w celu porządkowania grobów, którymi nikt się już nie opiekuje. Podopieczni chętnie oczyszczali zarośnięte trawą nagrobki, zagrabiali liście, wyrzucali wypalone znicze i stare kwiaty. Wychowankowie spisali się na medal, a czas poświęcony na sprzątaniu, był lekcją szacunku i pamięci o tych, których nie ma wśród nas.

Bezpieczni w domu...

W dniu 22.10.2019 r. odbyło się spotkanie z brygadierem Janem Kilkiewiczem Powiatowej Straż Pożarnej w Człuchowie rozpoczynając coroczną edycję programu zajęć edukacyjnych, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa młodzieży w domu i w ośrodku oraz najbliższym otoczeniu, wobec różnorodnych zagrożeń. Cele ogólne spotkania to: kształtowanie prawidłowych zachowań, nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, wdrażanie do prawidłowych nawyków w zakresie używania urządzeń elektrycznych, utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych, promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz przedstawienie specyfiki pracy strażaka. Organizatorzy spot

Wolontariat trwa...

Kontynuując współpracę z Zakonem Karmelitów Bosych w Zamartem grupa sześciu wychowanków udała się pod opieką Anny i Marka Szymańskich do pobliskiego klasztoru. Tam uczniowie wykonali zlecone prace porządkowe w ogrodzie. W trakcie przerw czekał na nich słodki poczęstunek.

Koncert i dyskoteka

Wczoraj odbyła się dyskoteka i koncert naszej gwiazdy AngeLiny. Z tej okazji gościliśmy w naszym ośrodku dziewczęta z zaprzyjaźnionego Mos-u z Białej. Dzięki inicjatywie Krzysztofa Dziameckiego, Janiny Ciosek i Weroniki Dziameckiej wszyscy świetnie się bawili przy najnowszych kawałkach piosenkarki. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Być jak Robin Hood

Kilka dni temu odbył się kolejny turniej łuczniczy, organizowany przez wychowawców Piotra Rojka oraz Patryka Skrzypczaka. Trzecie miejsce zajął Karol Mombo-Mabiala, drugi był Jakub Kowalczyk, a zwyciężył Aleksander Roman. Gratulujemy!

"Pomagamy ratować"

Nasz ośrodek po raz pierwszy uczestniczył w ogólnopolskiej akcij organizowanej przez WOŚP bicia rekordu w udzielaniu pietwszej pomocy i prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po pokazie filmu instruktażowego i prezentacji multimedialnej na temat procedury postępowania, wychowankowie mogli spróbować swoich sił na fantomach. Na koniec obejrzeli film omawiający prawidłowe zachowanie się podaczas akcji ratunkowej. Dziękuję pani Krystynie Łuczyckiej i Barbarze Popie za użyczenie fantomów, a pani Basi również, za materiały dydaktyczne. Koordynator wydarzenia pedagog Janina Ciosek

Zajęcia dla całego ośrodka

Dziś odbył się konkurs Wiedzy Geograficznej, którego organizatorem był wychowawca Paweł Popowicz. Trzecie miejsce zajęła grupa I, drugie miejsce przypadło grupie VI, a zwyciężyła grupa VII. Gratulujemy!

Wizyta w schronisku dla zwierząt

07.10.2019r. po raz kolejny wychowankowie odwiedzili schronisko dla zwierząt "Przytulisko" w Chojnicach z pedagog Janiną Ciosek. Przywieźli karmę dla zwierząt i koce, zebrane w ciągu ostatniego tygodnia. Chłopcy pomagali przy sprzątaniu pomieszczeń dla kotów oraz rozmawiali z pracownikami schroniska na temat ich pracy.

Mistrzowie Pięknego Czytania

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem "Mistrz Pięknego Czytania". Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. V-VI i VII-VIII. Uczestnicy konkursu czytali wybrane przez organizatorów fragmenty prozy. Pomysłodawczynie konkursu, panie poloniski: Karolina Rojek-Kowalska oraz Judyta Narloch oceniały przede wszystkim płynność czytania, poprawność, wyrazistości oraz intonację oddającą sens i klimat wybranego tekstu. Panie po wysłuchaniu wszystkich występów wyłoniły dwóch laureatów: "Mistrzem Pięknego Czytania" w kl. V-VI został Jakub Żukowski, a w kategorii kl. VII - VIII został Filip Janka. Zwycięzcom oraz uc

Wracamy do "SMYKa"

Po wakacyjnej przerwie odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole Smyk z bajka "Śnieżka". Chłopcy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i świetnie odegrali swoje bajkowe role. Już nie możemy się doczekać następnej wizyty w królestwie maluchów.

Kolejni zwycięzcy

Kolejny turniej cyklu Ośrodkowych Rozgrywek E-sportowych organizowanych przez wychowawcę Patryka Skrzypczaka, za nami. Tym razem nasi podopieczni rywalizowali w DriveClub Bikes. Trzecie miejsce zajął Kacper Capar, drugie Marcin Jakubowski, a zwyciężył Maksymilian Stasiak. Gratulujemy!

Nasz profil na INSTAGRAMIE

Przypominamy, że od jakiegoś czasu jesteśmy dostępni także na Instagram. Znajdują się tam treści niedostępne nigdzie indziej, dlatego gorąco zachęcamy do zaobserwowania naszego profilu, aby wiedzieć o nas jeszcze więcej. Link do profilu dostępny jest poniżej: https://instagram.com/moswierzchowo?igshid=vr7q0xect5e5

Zerwijmy łańcuchy

W minionym tygodniu w naszej placówce poruszaliśmy temat poszanowania zwierząt i przeciwdziałania łamaniu ich praw. Pedagog Janina Ciosek przeprowadziła zajęcia uświadamiające naszym podopiecznym odpowiedzialność człowieka wobec zwierząt. A w niedzielę pedagog Julita Pryba - Świerczyńska zabrała siedmiu wychowanków do Człuchowa, aby wspólnie z TOZ zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach.

Pierwszy konkurs biblioteczny

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców w konkursie bibliotecznym "Zakładka do książki". Miejsce 1 zdobył Remigiusz Rożyński, miejsce 2 Kamil Skorwider, miejsce 3 Gracjan Gasiński. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Wiosenne kalendarze

Pierwsze kalendarze na rok szkolny 2019/20 zostały wręczone. W tym roku szkolnym wychowankowie wraz z panią Weroniką Dziamecką wykonują jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, oryginalne kalendarze. Wciąż powstają nowe, jednak prace Damiana Czerwonki, Jakuba Stępienia, Konrada Gwizdaly, Bartosza Celmierowskiego i Krystiana Myrchy już znalazły swoich właścicieli. Kolejna porcja nowości już w listopadzie...

Ekologiczny test

Oto zwycięzcy Testu z wiedzy o Ekologii : I miejsce ex aequo: Adrian Zieliński i Fabian Walkowiak, II miejsce Maksymilian Stasiak, III miejsce Aleksander Roman. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt

Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Nasi wychowankowie przez cały rok odwiedzają i dbają o bezdomne zwierzęta. W związku ze zbliżającą się zimą, zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych wolontariuszy. Potrzebne są stare koce, pościel, ręczniki itp. oraz sucha karma lub w puszkach. Psie i kocie zabawki też będą mile widziane.

Proudly created with Wix.com