NIE MAMY PLANETY B!

NIE MAMY PLANETY B!!!!! TRZEBA DZIAŁAĆ! TU I TERAZ! Nasza placówka od wielu lat uczestniczy w Sprzątaniu Świata. W tym roku akcję tę połączyliśmy z postulatami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego do którego całym sercem się przyłączamy. Prelekcja o klimacie w wykonaniu Filipa Zydronia, Oskara Grabowskiego i Ksawerego Borkowskiego, zbieranie śmieci na terenie Wierzchowa oraz Eko-test z wiedzy ekologicznej - tak wyglądał 24 września 2019 w naszej placówce.

HIP-HOP Druga Szansa

23 września po raz kolejny nasz ośrodek odwiedził Przemysław Kaca - koordynator projektu edukacyjnego "HIP-HOP Druga Szansa" oraz EndRiu - słupski raper. Zaproszeni goście spotkali się z wychowankami placówki, rozmawiając o roli Hip-Hopu, wartościach płynących z przekazu ich tekstów muzycznych czy przedstawieniu alternatywnego spędzania wolnego czasu. Mówili również o zagrożeniach na jakie narażona jest współczesna młodzież oraz podkreślali, jak ważny jest w relacjach międzyludzkich wzajemny szacunek. Organizatorami przeprowadzonych warsztatów byli:polonistka Karolina Rojek - Kowalska oraz wychowawca Artur Łącki.

Kulisy Teatru

Dzsiaj czternastu naszych wychowanków wraz z opiekunami, pedagog Janiną Ciosek i Łukaszem Rzepinskim odwiedziło Teatr Polski w Bydgoszczy. Obejrzeli spektakl,,Kopciuszek,,, a następnie zwiedzili teart za kulisami zaczynając od magazynu scenografii przeszli do rekwizytorni, zobaczyli garderoby, stanęli na scenie. Poza sceną poznali pracę inspicjenta, drugiego reżysera, techników oraz odwiedzili panie krawcowe, które przygotowywały kostiumy na kolejne przedstawienie. Wychowankowie dowiedzieli się dużo ma temat pracy wielu ludzi, którzy przygotowują i pilnują by przedstawienie było jak najlepsze.

Wolontariat w schronisku

Wczorajszego popołudnia czterech wychowanków, pod opieką pedagog Janiny Ciosek, odwiedziło Towarzystwo opieki nad zwierzętami w Człuchowie. Chłopcy pomagali w pracach porządkowych i wyprowadzali pieski, które są przygotowywane do adopcji i uczą się chodzić na smyczy.

Rozgrywki E-sportowe już ruszyły

Podczas weekendu odbył się pierwszy turniej w ramach Ośrodkowych Rozgrywek e-sportowych, prowadzonych przez wychowawcę Patryka Skrzypczaka. Pierwszą grą w którą rywalizowali nasi wychowankowie był Wipeout. Zwyciężył Kacper Capar, tuż za nim był Mateusz Kamiński, a trzecią lokatę zajął Adrian Banach.

Spływ rzeką Zbrzycą

Nauczyciele Judyta Narloch i Artur Wojciechowski we współpracy z samorządem uczniowskim zorganizowali spływ kajakowy rzeką Zbrzycą, którego celem było posprzątanie jej ze śmieci pozostawionych przez turystów latem. Bohaterami akcji byli: Mateusz Szywacz, Bartek Celmierowski, Jakub Kawka, Kacper Naworol, Krystian Myrcha, Paweł Kleinschmidt. Na mecie spływu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy wspólnym ognisku.

Proudly created with Wix.com