Pomoc Judytce - Podsumowanie

W naszej placówce nastąpił moment podsumowania akcji zbierania nakrytek dla Judytki Machoń z Debrzna. Podkreślamy że to moment podsumowania, jednak nie zakończenia akcji. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu udało nam się zebrać wielką ilość nakrętek, które już przekazaliśmy Dziadkom Judytki w Człuchowie. Nie byłoby tak dużego sukcesu, gdyby nie pomoc kilku instytucji, którym z całego serca chcemy podziękować. Są to: Żłobek Gminny w Debrznie, Perfekt Body w Debrznie, Sklep spożywczy na dworcu PKP w Wierzchowie Dworcu, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Człuchowie. Pragniemy również wyróżnić trzech z naszych wychowanków, którzy przyłożyli się wyjątkowo do naszej zbiórki i mocno zas

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego przygotowali wychowawcy klas Pani Anna Szymańska, pan Marek Szymański, Pani Karolina Rojek-Kowalska i pani Judyta Narloch. Wszystkim wychowankom gratulujemy i życzymy udanych wakacjji.

Nowy numer wiadoMOSci

Właśnie wyszedł nowy numer naszego ośrodkowego miesięcznika "wiadoMOSci". W numerze między innymi: II miejsce na Mistrzostwach Polski MOSów, Dzień Matki i Dzień Dziecka, bale gimnazjalisty i ósmoklasisty oraz wizyta w TVNie. Wersja drukowana dostępna jest w placówce, natomiast wersja elektroniczna w formacie .PDF do pobrania poniżej.

Karta rowerowa

Wraz końcem maja dwunastu wychowanków ośrodka przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Organizatorami kursu byli wychowawcy: Kacper Gostomski, Artur Łącki i Adam Lissewski. Egzamin teoretyczny okazał się zbyt wymagający dla czterech z nich za to część praktyczną zdała cała ósemka. Gratulujemy.

Świnki trzy

Od początku miesiąca pięciu naszych wychowanków odwiedza przedszkola czytając dzieciom bajkę ,,Trzy świnki,,. Bajkę przygotowaną przez Weronikę Dziamecką oraz Janinę Ciosek, chłopcy przedstawili sześciu grupom w przedszkolu ,,Jacka i Agatki,, oraz w przedszkolu "SMYK" w Człuchowie. Dzieciom bardzo podobał się sposób w jaki chłopcy przeczytali historię świnek i wilka. Dziękujemy dyrektorom obu placówek za współpracę, a przede wszystkim wspaniałym dzieciakom za niezapomniane chwile i miłe spędzony czas. Patryk Cieśliński - narrator, Łukasz Paliński - świnka 1, Kuba Dytkiewicz - świnka 2, Filip Jóźwiak - świnka 3, Łukasz Bajsert - wilk

Wycieczkaklasy VII

Klasa VII oraz opiekunowie pan Paweł Wieczorek i pan Artur Wojciechowski udali się do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Pomimo zachmurzenia chłopcy byli w dobrym nastroju. Dzień zakończyło wspólne ognisko

A może nad Morze

Dnia 12.06.2019r. 15 naszych wychowanków wraz z opiekunami Janiną Ciosek i Pawłem Wieczorkiem odwiedzili Ośrodek Wypoczynkowy Geovita w Dźwirzynie. Pan Bartosz Sieklucki Menadżer ds. Operacyjnych Zespołu Dźwirzyno Mrzeżyno opowiedział o strukturze organizacyjnej jednostki oraz opisał różnorodność zawodów jakie występują na terenie ich placówki. Pani Adrianna Wietrzyńska Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży oprowadziła nas po ośrodku, przedstawiła pracowników i omówiła poszczególne stanowiska pracy. Pan Artur Sieklucki Dyrektor Zarządzajacy Zespołem Obiektów CZUiR Geovita w Dąbkach, Mrzeżyno i Dźwirzyno serdecznie powitał naszych wychowanków. Chłopcy po zwiedzeniu ośrodka mogli skorzystać z

Bal klas ósmych

Wczoraj na zaproszenie dziewcząt z Mos w Białej nasi wychowankowie wraz z opiekunami Damianem Nosko, Janiną Ciosek, Agnieszką Mielczarek, Michałem Zblewskim i Markiem Szymańskim, uczestniczyli w Balu absolwenta klas ósmych. Bal tradycyjnie rozpoczął polonez, a po pysznym poczęstunku wszyscy dobrze się bawili przy muzyce i wspólnych rozmowach. Ukoronowaniem balu był pyszny, słodki tort.

Lubimy czytać

Wychowankowie 7 czerwca udowodnili, że oprócz zajęć sportowych ulubionym ich zajęciem jest czytanie książek. Po raz trzeci włączyli się w Ogólnopolską Akcję masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym roku nasi podopieczni zaprosili swoich młodszych rówieśników z Samorządowego Przedszkola w Wierzchowie Dworcu i zaprezentowali inscenizacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Kampania miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Inicjatorkami przedsięwzięcia były: polonistka Karolina Rojek - Kowalska i pedagog Janina Ciosek.

EKO spływ

7 czerwca Dawid Zernow, Kuba Dytkiewicz, Patryk Cieśliński, Franek Szczepaniak, KacperGutkowski, Paweł Kleinschmidt sprzatali rzekę Zbrzyce wraz z opiekunami Panem Piotrem Rojkiem i Panem Arturem Wojciechowskim.

Trening z NOWI BOXING

W dniu dzisiejszym dwunastu wychowanków kolejny już raz z inicjatywy Pani Anny Hryniewicz uczestniczyło w treningu bokserski w klubie UKS NOWI BOXING. Było ciężko ale dobry trening musi być ciężki i zwalać z nóg. My to lubimy i już czekamy na następne wyjście.

Testów ciąg dalszy

W dniach 03-05.06.2019 odbyły się testy gimnazjalne i ósmoklasisty. Egzaminy zdawali wychowankowie, którzy nie uczestniczyli w testach kwietniowych. Gimnazjaliści pisali po raz ostatni. Wszystkim życzymy jak najwyższych wyników i powodzenia w wymarzonych szkołach.

Pomoc dla Alana

Nieszczęśliwy wypadek zmienił życie 9-letniego Alana nieodwracalnie. 60% poparzonego ciała, nie dawano mi wielu szans na przeżycie. Jednak dzięki wspaniałym ludziom jest nadzieja, że Alan wygra tę ciężka walkę o swoje zdrowie. Skomplikowane zabiegi, kosztowna rehabilitacja, leki wszystko to kosztuje ogrom pieniędzy. Dlatego z inicjatywy Pani Anny Hryniewicz oraz o Pani Weroniki Dziameckiej nasz ośrodek aktywnie uczestniczy w zbiórce pieniędzy na rzecz małego rytlanina. Dzięki naszym podopiecznym powstało wiele cudownych rękodzieł, które mogliśmy sprzedać podczas akcji prowadzonej w szkole w Wierzchowie Dworcu oraz podczas obchodów Dnia Matki w naszym ośrodku. Dziękujemy za pomoc i wsparcie

SPISALI SIE NA MEDAL. SREBRNY

Trzecie podejście do Mistrzostw Polski MOS-ów zakończyło się spektakularnym sukcesem – ze stolicy przywieźliśmy srebrne medale. W finale zmierzyliśmy się z gospodarzami – MOS-em nr 7 w Warszawie. Rywale imponowali swoją dotychczasową grą (komplet zwycięstw i bilans przed finałem 30:0). Nasi piłkarze udowodnili jednak, że nie boją się nikogo i zagrali z gospodarzami, jak równy z równym. W tym meczu piłka tylko raz znalazła drogę do siatki, niestety po strzale głową... do naszej. Mimo pechowej porażki 0:1, drużyna prowadzona przez wychowawców Adama Lissewskiego i Przemysława Gatza osiągnęła historyczny sukces, zostając wicemistrzem Polski. Warto dodać, że to drugi medal w historii naszych sta

Bal Gimnazjalisty

4 czerwca odbył się ostatni bal gimnazjalistów. Wychowankowie bawili się wspolnie z zaproszonym gośćmi z Białej. Wspaniałą imprezę zorganizowała Pani Janina Ciosek, Pani Agnieszka Mielczarek, Pani Julita Świerczyńska - Pryba oraz wychowawcy klas Pani Anna Szymańska i Pani Judyta Narloch. Zdjęcia z balu dostępne są poniżej, a filmiki dostępne są na naszym profilu facebookowym.

NASZ HARCERZ

Niezmiernie dumni pragniemy Państwa poinformować, że jeden z naszych wychowanków Andrzej Sołowiow był wśród tysiąca Polskich Harcerzy uczestniczących w Wyprawie Pamięci na MONTE CASSINO. Andrzej uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę bitwy o MONTE CASSINO. Andrzej jest naszym wychowankiem od września 2018roku, ale harcerzem jest od 6 lat. Postawa Andrzeja w ośrodku jest najlepszym dowodem na to, że harcerstwo jest dla niego kierunkiem życia i wyznacznikiem w postępowaniu. Andrzej jest niezwykle pogodnym wychowankiem, uczynnym , pomocnymi serdecznym dla kolegów. Cechuje go szacunek do osób dorosłych, a także troska o przyrodę i otaczający świat.

Proudly created with Wix.com