Integracja w Chojnicach

Dzisiaj Łukasz Paliński, Patryk Cieśliński, Daniel Szefler, Filip Jóźwiak, Jakub Dytkiewicz, Łukasz Bajsert i Ksawery Borkowski pod opieką wychowawcy Krzysztofa Dziameckiego reprezentowali ośrodek w trakcie imprezy integracyjnej z okazji obchodów Dnia Dziecka w Szkole Specjalnej w Chojnicach. Wychowankowie rozegrali dwa spotkania z gospodarzami imprezy. Chłopcy uczestniczyli również w innych atrakcjach przygotowanych na ten dzień. Bawili się wspolnie w trakcie koncertu Kuby Molędy oraz integrowali się z uczniami szkoły specjalnej podczas konkurencji i zabaw ruchowych. Wychowankowie wykazali się empatią i przyjaznym nastawieniem pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Na tropie Szekspira

Dla wychowanków ośrodka żadna pogoda nie jest straszna. Mimo deszczowej aury za oknem, czternastu podopiecznych wraz z opiekunami (Karoliną Rojek - Kowalską, Arturem Wojciechowkim, Pawłem Ceitelem) wybrało się na wycieczkę do Gdańska, a dokładnie do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jedynego w Polsce i do tego ze wspaniałym, otwieranym w trzy minuty dachem. Dzięki pani Joannie Śnieżko koordynatorce festiwali odbywających się w teatrze i jej przyjaciołom, poznaliśmy ciekawą historię teatru elżbietańskiego, historię powstania samego budynku, zajrzeliśmy w każdy zakamarek tego niebywałego obiektu (od garderoby aktorów, scenie głównej teatru, tarasu widokowego, aż na dziedziniec). Ogromną nies

MOS w Farm Frites

23 maja nasi podopieczni mieli niebywałą okazję odwiedzić jedną z największych firm w Polsce produkującą frytki. Firma Farm Frites z Lęborka istnieje na Polskim rynku od 25 lat i dostarcza swoje frytki do Mc Donalda, Aviko i Farm Frites, a także produkuje placki ziemniaczane, których można posmakować w IKEA. Pod opieką Pani Katarzyny Majchrzak, która jest szefem ds. Komunikacji i Zaangażowania Społecznego, zwiedzaliśmy poszczególne działy firmy i zapoznawali się ze specyfiką jej działalności. Chłopcy zadziwieni ilością produkowanych w fabryce frytek ( 15 ton na godzinę) mieli okazję ich posmakować. Firma Farm Frites nie tylko ugościła nas po królewsku i nakarmiła swoimi smakołykami, ale

Najlepsi znów nagrodzeni

W związku z rozpoczęciem sezonu, tym razem, zwycięzcy konkursu na najlepiej zachowującego się i najsympatyczniejszego ucznia: Bartosz Łój, Jakub Klinkosz oraz Michał Grajkowski odwiedzili tor kartingowy w Człuchowie. Przejazd dostarczył chłopcom wielu pozytywnych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcom!

Dzień Mamy i Dzień Dziecka

25.05.2019 roku w naszym ośrodku obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz Dzień Matki. Dla naszych wychowanków oraz ich rodzin przygotowaliśmy wiele atrakcji, które przedstawiają zdjęcia poniżej. Filmy z imprezy dostępne są na naszym profilu fejsbookowym ( LINK ).

Wycieczka do Szymbarku

Wczoraj czterech wychowanków wraz z opiekunem pedagog Janiną Ciosek, oraz z dziećmi i młodzieżą ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju inicjatyw lokalnych ,,Jęczniki Razem,, odwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Chłopcy mieli okazję zapoznać się z kulturą kaszubską, zobaczyć najdłuższą deskę i rekordowo duży fortepian. Wraz z przewodnikiem zwiedzili dom Sybiraka, rekonstrukcję sowieckiego łagru, dom Powstańca Polskiego z Adampola oraz domek traperski z Kanady. Usłyszeli historię niedźwiedzia, który służył w polskiej armii. Fabian Walkowiak wykazał się wiedzą podając imię słynnego niedźwiadka - Wojtek. Zwiedziliśmy rekonstrukcję bunkra oraz Kaplicę św. Rafała Kalinowskiego.

Odwiedziny w człuchowskim "SMYKu"

22 maja kolejny raz odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole "Smyk" w Człuchowie. Tym razem na zajęciach artystycznych królowały biedronki i pszczółki. Dzieci bardzo chętnie z pomocą wychowanków Łukasza Palińskiego, Patryka Cieślińskiego i Jakuba Dytkiewicza tworzyły swoje prace. Dziękujemy za mile spędzony czas i do zobaczenia.

Nowy numer wiadoMOSci

Właśnie wyszedł nowy numer naszego ośrodkowego miesięcznika "wiadoMOSci". W numerze między innymi: DzieńKobiet i Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Wersja drukowana dostępna jest w placówce, natomiast wersja elektroniczna w formacie .PDF do pobrania poniżej.

Bal tuż tuż...

Przyszli ABSOLWENCI GIMNAZJUM i SZKOŁY PODSTAWOWEJ z inicjatywy zespołu psychologiczno-pedagogicznego rozpoczęli próby tańca Poloneza w związku ze zbliżającymi się BALAMI (BAL GIMNAZJALISTÓW i BAL ÓSMOKLASISTÓW) pod nadzorem doświadczonej tancerki ZESÓŁU PIEŚNI I TAŃCA KASZUBY i nauczycielki Judyty Narloch. Chłopcy wykazali naturalny potencjał i predyspozycje, które będą doskonalone podczas kolejnych prób.

MOS WIERZCHOWO DWORZEC W TVN

Dnia 15.05.2019r. 15 naszych wychowanków pod opieką 5 opiekunów ośrodka miało ogromny zaszczyt być gośćmi Stacji TVN. Dzień ten, przepełniony atrakcjami, emocjami i wzruszeniami przygotowała wybitna polska dziennikarka, autorka książek oraz ambasadorka Świtowych Dni Młodzieży w Krakowie z 2016r Pani #BrygidaGrysiak. Samo spotkanie z tą wyjątkową osoba znaną nam z ekranu telewizora było już dla nas ogromnym zaszczytem. Kolejnym osobami które mogliśmy poznać byli #PaniDorotaWellman i Pan #MarcinProkop. Zgodzili się oni abyśmy uczestniczyli w nagraniu „Dzień Dobry TVN” siedząc na kanapie gości, na których wielokrotnie w telewizji widywaliśmy sławnych ludzi. Kolejnym ogromnym zaszczytem by

Wiersze dla przedszkolaków

Dzisiaj 17 wychowanków odwiedziło przedszkole Jacka i Agatki w Człuchowie. Chłopcy przygotowali dla milusińskich przedstawienie prezentujące wiersze polskich autorów. Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na grę naszych aktorów. Przedstawienie przygotowały pedagog Janina Ciosek oraz polonistyki Karolina Rojek-Kowalska i Judyta Narloch. Pani dyrektor przedszkola serdecznie podziękowała wykonawcom, a wychowankowie obiecali kolejne spotkanie z przedszkolakami na czytanie bajek.

Lekcje geografii w terenie

3 kwietnia 2019r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji geografii zrealizowanej w formie zajęć terenowych. Chłopcy najpierw obcowali z przyrodą w Dworku Wymysłowo pod Tucholą, gdzie pod okiem instruktorów jeździli konno, następnie spędzili integracyjne chwile przy ognisku piekąc kiełbaski, aby ostatecznie udać się na wycieczkę w lasy Borów Tucholskich. Po tej pouczającej lekcji otwartej powrócili do cywilizacji i bawiąc się rywalizowali w grze w kręgle. Powyższe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy uczelni PWSH Pomerania w Chojnicach, z ramienia której wystąpiły wielokrotne organizatorki tego typu imprez – studentki

Wycieczka do WORD w Pile

Wczoraj, 15 maja gościliśmy w WORD w Pile. Celem wycieczki było zwiedzanie Ośrodka oraz zapoznanie się z procesem przebiegu egzaminu państwowego na prawo jazdy. Spotkanie prowadzili pracownicy pilskiego WORD- u i egzaminator nadzorujacy Jarosław Kajewski oraz starszy specjalista BRD Ireneusz Michniak. Młodzież została zapoznana z warunkami, które musi spełnić kursant, by przystąpić do kursu na prawo jazdy a następnie do egzaminu państwowego. Wychowankowie zobaczyli sale w której się odbywa egzamin teoretyczny oraz plac na którym odbywają się egzaminy praktyczne.

Proudly created with Wix.com