Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Gościem dzisiejszego spotkania była Monika Kopińska-Rysownik, portrecistka. Młodzież mogła podziwiać prace Pani Moniki. Opowiadała o swojej pasji, zaangażowaniu oraz o technikach rysowania. Wszyscy wychowankowie uczestniczyli w rysowaniu. Każdy z ołówkiem i kartka w ręku mógł pochwalić się swoimi zdolnościami. Pani Monika służyła rada i pomocą, zdradzala techniki rysowania. Na zakończenie wyróżniła prace kilku wychowankow. Zajęcia zorganizowane zostały przez wychowawcę Pana Karola Zielińskiego.

Kolejne warsztaty za nami...

28 marca 2019 roku Pan Krzysztof Dziamecki wraz z wychowankami przeprowadzili warsztaty pracy z gipsem w Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach. Zajęcia odbyły się z uczniami Szkoły Przysposabiajacej do Pracy. Każdy mógł wykonać od podstaw dowolna figurkę anioła dzięki fachowej wiedzy i pomocy ze strony wychowanków. W efekcie wykonano ponad 30 odlewów.

Wolontariusze w Hospicjum

Prace remontowe w Człuchowskim Hospicjum finiszują ... wychowankowie (Bartek Celmierowski, Cezary Kosiba, Adrian Banach, Kuba Kowalczyk, Kuba Zawada, Kacper Przybył, Krzysztof Zapalski, Jakub Stępień, Oliwer Storcz, Aleksander Roman) wraz z psycholog Agnieszką Mielczarek uczestniczyli w pracach porządkowych.

Wielkanoc tuż tuż

Od 2 miesięcy wychowankowie grupy piątej wraz z Panią Weroniką Dziamecką przygotowywali stroiki wielkanocne dla podopiecznych Hospicjum w Człuchowie. Od dzisiaj będą one zdobily pomieszczenia i zapowiadały zbliżające sie święta.

Odwiedziny w TOZ w Człuchowie

Dzisiaj trzech wychowanków (Nikodem Gusman, Kacper Gostomczyk i Dawid Jędrysiak) wraz z pedagog Janiną Ciosek, odwiedziło po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Człuchowie. Chłopcy wyprowadzili psy na długi wiosenny spacer. Jeden z psów przejdzie jutro operację oka i te kilka chwil spędzonych z chłopcami na pewno poprawiło samopoczucie choremu psiakowi. Wychowankowie mieli też okazję zobaczyć myszołowa, który z powodu uszkodzonego skrzydła przechodzi rekonwalescencję. Podczas spaceru mogli też podziwiać parę koni ze źrebakiem. Chłopcy odwiedzili również tamtejsze koty i psy, które są za stare, zbyt chore lub nie nadające się do adopcji. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie z b

Warsztaty gipsu w Wierzchowskiej szkole

Grupa V wraz z wychowawca Krzysztofem Dziameckim zostala zaproszona przez Panią Joanne Orlikowską do Szkoly Podstawowej w Wierzchowie Dworcu na przeprowadzenie zajęć integracyjnych z odlewu form gipsowych. Uczniowie podstawówki aktywnie uczestniczyli w zajeciach, poznawali nowych kolegów i wspólnie w milej atmosferze tworzyli swoje rzeźby. Będziemy kontynuowali dalszą współpracę.

Dzień Świętego Patryka

Wczoraj w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wierzchowie Dworzec odbyły się obchody Dnia Świętego Patryka. W konkursie wiedzy o Dniu Świętego Patryka zwyciężyli : 3 miejsce Błażej Żukowski, Dawid Jędrysiak, Andrzej Sołowiow. 2 miejsce Patryk Cieśliński, 1 miejsce Jakub Dytkiewicz. W konkursie na najlepszy plakat z okazji Dnia Świętego Patryka 1 miejsce zdobyła grupa IV, 2 miejsce grupa II, 3 miejsce grupa V. Gratulujemy

Spotkanie z Krzysztofem Skibą

Dnia 06.03.2019 r. piętnastu wychowanków pod opieką polonistki Karoliny Rojek-Kowalskiej i wychowawcy Piotra Sobolewskiego, wzięło udział w spotkaniu z muzykiem, satyrykiem, autorem tekstów piosenek i wokalistą rockowym zespołu Big Cyc - Krzysztofem Skibą. Artysta przyjechał do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Podczas spotkania, Skiba opowiedział młodzieży, jak wyglądało jego dzieciństwo, wspominał czasy szkolne, działalność konspiracyjną w latach 80-tych, za którą trafił do więzienia oraz kulisy działalności zespołu Big Cyc. Nie zabrakło cennych rad, a także dużej dawki humoru, za co serdecznie dziękujemy.

Proudly created with Wix.com