Treningi DARTA

Z inicjatywy Pana Krzysztofa Dziameckiego i Pana Pawła Ceitla cyklicznie odbywają się zajęcia w Darta, mające na celu wyłonienie reprezentacji MOS i wzięcie udziału w lidze wojewódzkiej Darta. Organizowana jest dla wszystkich wychowanków możliwość podjęcia rywalizacji indywidualnej i drużynowej.

Zimowe czytanie u "Jacka i Agatki"

Dzisiaj czterech naszych wychowanków z pedagog Janiną Ciosek odwiedziło Przedszkole „Jacka i Agatki” w Człuchowie, by czytać dzieciom bajki o zimie. Dzieci dowiedziały się w jaki bajkowy sposób powstaje śnieg, skąd się biorą mroźne ozdoby na szybach, jak powstaje bałwanek oraz o przygodach króliczków na ślizgawce. Wychowankowie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowych harców na śniegu i lodzie. Pomagali maluszkom w sprzątaniu zabawek i obiecali kolejną bajkową wizytę.

Bajki dzieciom

Dziasiaj po raz drugi, z cyklicznych wyjazdów do przedszkola SMYK w Człuchowie wychowankowie czytali bajki dzieciom. Pierwszą bajka był "Czerwony Kaptutek". Narrator: Łukasz Paliński, Czerwony Kapturek:Mateusz Zień Babcia, mama:Nikodem Biesek Wilk:Patryk Cieśliński Myśliwy :Damian Czerwonka.

Brawa dla nich...

Po raz trzeci w tym roku szkolnym grupa trzech najgrzeczniejszych i najsympatyczniejszych uczniów, tym razem klasy trzeciej gimnazjum: Łukasz Bajsert, Dawid Jędrysiak oraz Andrzej Sołowiow, pod opieką Anny Szymańskiej odwiedziło tor kartingowy w Chojnicach. Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

Film z przekazem...

Dwudziestu wychowanków wraz z pedagog Janiną Ciosek i wychowawcą Piotrem Sobolewskim pojechało do człuchowskiego kina na film wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego "Underdog". Underdog to w sporcie określenie zawodnika, który będąc skazany na porażkę, nie ma nic do stracenia. Upadek, podnoszenie się z dna, morderczy trening, a w końcu szansa na odkupienie, wszystko to zobaczyliśmy w filmie. Eryk Lubos stworzył w Underdogu postać Kosy, której nie sposób nie kibicować. Kosa ma swój własny system moralny, którego się trzyma w każdej sytuacji. Nie boi postawić się swojemu szefowi czy stanąć w obronie pokrzywdzonych. Cierpiąc ogromny ból, przyjmuje z odpowiednim dystansem i ironią to, co przyn

Wizyta w przedszkolu "SMYK"

16 stycznia byliśmy po raz pierwszy z cyklicznych spotkań w przedszkolu "Smyk" w Człuchowie. Patryk Cieśliński, Bartek Łój oraz Łukasz Paliński wraz z Panią Weroniką Dziamecką i Panią Anną Hryniewicz Pasieką prowadzili z przedszkolakami zajęcia artystyczne. Dzieci zrobiły upominki dla swoich babć na ich zbliżające się święto. Za miesiąc kolejna wizyta.

WOŚP 2019

SIEMA!!! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 27 lat zbiera pieniążki i kupuje specjalistyczny sprzęt medyczny ratując życie najmłodszym. W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Pana Krzysztofa Dziameckiego wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Wierzchowo Dworzec zostali wolontariuszami Wielkiej Orkiestry. Od godziny 9 do 12 wychowankowie podzieleni na dwie grupy wraz z opiekunami kwestowali w miejscowościach Wierzchowo Dworzec i Wierzchowo Wieś. Jednak to nie wszystko... Od godziny 13 do wieczora w MDK w Człuchowie można było skorzystać z warsztatów tworzenia aniołów z gipsu pod przewodnictwem wychowawcy Pana Krzysztofa Dziameckiego oraz warsztatów artystycznych prowadzonych

Spotkanie z PSP w Człuchowie

6 stycznia na zaproszenie Pani Anny Hryniewicz Pasieki odbyło się spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Człuchowa. Wychowankowie zostali podzieleni na trzy grupy. W sali rekreacyjno rehabilitacyjnej odbyła się pogadanka na temat pierwszej pomocy podczas której można było spróbować swoich sił w reanimacji na fantomie. W sali audiowizualnej grupa dowiadywala się szczegółów związanych z pracą strażaka, natomiast na dworze można było poznać specjalistyczny sprzęt oraz obejrzeć wóz strażacki. Wychowankowie z ciekawością uczestniczyli w spotkaniu.

V obroniła tytuł "grupy na 5"!

Po raz drugi rozstrzygnieto konkurs "5 pytań" zorganizowany przez bibliotekę szkolna. Pytania dotyczyły trenow Jana Kochanowskiego. Ponownie zwyciężyła grupa 5 odpowiadając najlepiej na zadane pytania a tym samym zachowując puchar na kolejny miesiąc. Gratulujemy.

Proudly created with Wix.com