Nowy numer wiadoMOSci

Właśnie wyszedł nowy, grudniowy numer naszego ośrodkowego miesięcznika "wiadoMOSci". W numerze między innymi: obchody święta odzyskania Niepodległości, mikołajki, wolontariaty oraz turnieje sportowe. Wersja drukowana dostępna jest w placówce, natomiast wersja elektroniczna w formacie .PDF do pobrania poniżej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to bardzo ważny symbol dla wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, ponieważ od kilku lat chłopcy angażują się w dobroczynną pomoc innym. W ramach stałej współpracy z Zakładem Opiekuńczo –Leczniczym, Hospicjum i Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Człuchowie wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w dniu 10.12.2018 r. zostali wyróżnieni podziękowaniami za pomoc, rzetelność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, a także za bezinteresowną miłość do zwierząt, czynienie dobra i zmieniania świata na lepszy.

Wigilia w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii pod opieką Agnieszki Mielczarek i Julity Pryby-Świerczyńskiej uczestniczyli w przygotowaniu Wigilii w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Hospicjum w Człuchowie. Wychowankowie jak co roku dekorowali świąteczne stoły, pomagali pacjentom spożywać posiłki i uczestniczyli w pracach porządkowych po zakończeniu uroczystości. Wychowankowie wraz z panią Weroniką Dziamecką przygotowali dla pacjentów, zaproszonych gości i personelu własnoręcznie wykonane ANIOŁY.

Hej kolęda

Okres przedświąteczny wypełniają liczne obrzędy, mające na celu uświetnienie czasu oczekiwania wieczerzy wigilijnej. Wychowawcy Kacper Gostomski i Artur Łącki chcąc wypełnić czas adwentu, w miniony weekend zorganizowali wspólne kolędowanie. Wychowankowie mieli okazje zaśpiewać najpopularniejsze polskie kolędy pod okiem doświadczonej solistki Eweliny Przytarskiej. Kolejną atrakcją tego niedzielnego popołudnia była gra na akordeonie, umilająca wszystkim śpiew, którą wykonywał Jarek Kuklewski.

MAMY SZACH MASTERA I WAR MASTERA

Znamy już nowego mistrza gry w szachy oraz pierwszego tryumfatora rozgrywek w warcaby w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu. Są nimi odpowiednio Dominik Kopryk i Jakub Zawada, wychowankowie którzy nie pozostawili większych złudzeń swoim konkurentom, wygrywając finałowe pojedynki.

BYŁO COŚ DLA GRZECZNYCH I MNIEJ GRZECZNYCH DZIECI

Z okazji swoich imienin Święty Mikołaj razem z dwoma pomocnikami z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu odwiedził grzeczne dzieci w wierzchowskim Przedszkolu Samorządowym i każdemu maluchowi wręczył słodki upominek. Patronował także zawodom sprawnościowym, rozgrywanym w naszej placówce. Cóż to była za rywalizacja - pełna energii, wspólnej zabawy i dobrego humoru. Wzięli w niej udział wychowankowie ze wszystkich grup w internacie. A mikołajkowe współzawodnictwo wygrała grupa VI, której wychowankowie nieznacznie wyprzedzili kolegów z grupy VII i grupy V. Tego dnia Mikołaj pamiętał jednak o wszystkich i spacerując po korytarzach w internacie ośrodka, częstował napotkanych sło

Bilety do kina

Miłą niespodziankę zrobił nam Burmistrz Miasta Człuchów. 19 wychowanków otrzymało bilety do kina. W ten sposób Burmistrz docenił trud i zaangażowanie naszych wychowanków podczas konkursu "Laurka dla Polski". Przypomnijmy, że w tym konkursie dwóch naszych wychowanków, SzymonOsipowicz i Gracjan Danielski zostali wyróżnieni i oprócz nagród rzeczowych również otrzymali bilety do kina. W najbliższym czasie 21 wychowanków czeka przyjemna wycieczka do Człuchowskiego kina.

Dyskoteka Mikołajkowa

Dnia 06.12.2018r. nasi wychowankowie uczestniczyli w dyskotece Mikołajkowej zorganizowanej przez dziewczęta z MOS w Białej. Wszyscy dobrze się bawili. Oprócz tradycyjnej zabawy była zumba oraz konkursy. Chłopcy otrzymali również słodki upominek w postaci czekoladowego Mikołaja. Opiekunowie wychowanków Janina Ciosek, Artur Łącki i Kacper Gostomski również zostali obdarowani słodkościami. Pan kierownik Damian Nosko podziękował dyrektorowi MOS w Białej za miłe przyjęcie i zaprosił dziewczęta do Wierzchowa na Walentynki.

Kiermasz ozdób świątecznych

I już po. kiermasz udany dziękujemy za zainteresowanie naszymi pracami. Kacper Przybyl, Błażej Żukowski, Krzysztof Zapalski i Łukasz Kleissa dzielnie reprezentowali ośrodek i wykonane przez wychowanków ozdoby świąteczne. Myślę, że to pierwszy kiermasz lecz nie ostatni więc do zobaczenia za rok.

Nie trzeba ich namawiać do pomocy

Wychowankowie MOS to wspaniali wolontariusze. W ramach programu " Ile z siebie damy, tyle mamy", chłopcy uczestniczyli w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Człuchowie. W miniony piątek wychowankowie Jakub Dytkiewicz i Michał Grajkowski wraz z pedagog Janiną Ciosek zebrali pełen kosz zwierzęcych smakołyków. W sobotę ten wspaniały wynik powtórzyli Szymon Manthey i Błażej Żukowski pod opieką pedagog Julity Pryby-Świerczyńskiej. Wszystkim DARCZYŃCOM serdecznie dziękujemy, w imieniu swoim, TOZ, a przede wszystkim w imieniu bezdomnych zwierząt. Pamiętajmy: ILE Z SIEBIE DAMY TYLE MAMY!

Spotkanie z Tomaszem Golcem

Wczoraj, na zaproszenie pedagog Janiny Ciosek, nasz ośrodek odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Człuchowie. Aspirant sztabowy Tomasz Golec opowiedział o pracy policjanta oraz o prawach i obowiązkach nieletniego. Wychowankowie zadawali pytania, na które policjant w sposób rzeczowy udzielał odpowiedzi. Chłopcy dowiedzieli się, że to tylko od nich zależy ich przyszłość, a wczesna interwencja i profilaktyka dotycząca nieprawidłowych zachowań jest podstawą do sukcesu.

Proudly created with Wix.com