"Grupa na 5"

29 listopada 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie bibliotecznego konkursu "5 pytań" prowadzonego przez Panią Weronikę Dziamecką i Panią Karolinę Rojek-Kowalską. W znajomości lektur wyróżniła się grupa 5 za co otrzymała atrakcyjną nagrodę oraz przechodni puchar "grupa na 5". Gratulujemy !!!!

Najlepsi...

W październikowym konkursie na najlepiej uczącego się i najsympatyczniejszego ucznia zwyciężyli: Jakub Kawka, Paweł Szyca oraz Marcin Jura. Gratulujemy :)

Lider Cup 2018

Dzisiaj sześciu naszych wychowanków wraz z wychowawcą Przemysławem Fiuk udało się do Polnicy gdzie pomagało w organizacji turnieju piłki nożnej dla dzieci Zimowe Lider Cup 2018. Chłopcy aktywnie pomagali w organizacji asystując sędziom,notując wyniki meczy i pomagając w bufecie w wydawaniu ciast czy pizzy.

Wolontariat w Zamartym

Grupa siedmiu wychowanków pod opieką Anny i Marka Szymańskich odwiedziła po raz kolejny klasztor w Zamartem. Tym razem chłopcy porządkowali poddasze, wynosili drewniane elementy. Po pracy wychowankowie mieli okazję zwiedzić kryptę, posłuchać o historii klasztoru.

Laurka dla Polski

Pod koniec października kilkudziesięciu wychowanków wzięło udział w konkursie organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Człuchowie na Laurkę dla Polski. Wychowankowie wykazali się dużą inwencją twórczą i zaangażowaniem. Z tak wielu ciekawych prac plastycznych i literackich wybrano 16, które reprezentowały nasz ośrodek na konkursie. 09.11.2018r. w MDK odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród oraz prezentacja najciekawszych prac. Pięciu wychowanków jako przedstawiciele ośrodka odebrało nagrodę, którą otrzymali Gracjan Danielski i Szymon Osipowicz. Dyrektor Domu Kultury pochwalił kreatywność i estetykę wykonania kartki oraz podziękował za tak liczny udział w konkursie.

Wyjazd do biblioteki

Dwunastu wychowanków pod opieką wychowawców: Karoliny Rojek - Kowalskiej i Michała Zbleskiego, wzięło udział w spektaklu upamiętniającym 20 rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Teksty poety interpretował Jerzy Zelnik, przy akompaniamencie Grzegorza Bożewicza

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła się jak w wielu szkołach w całym kraju o godzinie 11.11 odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie miała miejsce prelekcja i pokaz multimedialny, wychowankowie przenieśli się na chwile do czasu kiedy to Polska odradzała się po 123 latach niewoli, kolejnym punktem obchodów było przedstawienie teatralne pt. „Duch przeszłości” przygotowane przez wychowanków gr I i IV, występ wychowanków nagrodzono gromkimi brawami, po czym wychowawca Marcin Czarnota zaprosił wszystkich zgromadzonych na specjalnie przygotowaną na ten wyjątkowy dzień prawdziwą wojskową grochówkę, wychowankowie nie tylko mogli skosztować pysznej,

Profilaktyka uzależnień

W ramach współpracy z Ośrodkiem Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie, wychowankowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym zapobiegania uzależnieniom oraz HIV/AIDS. Głównym celem zajęć było przeciwdziałanie przedwczesnemu używaniu środków psychoaktywnych, rozwijaniu się uzależnień behawioralnych oraz promowanie postawy życia w trzeźwości.

Zajęcia ze studentami PWSH

W dniu 27.10.2018r. odbyło się kolejne spotkanie ze studentami PWSH Chojnice. Tym razem studenci pod opieką dr Wiesława Nyncy zapoznali się z funkcjonowaniem placówki, mieli możliwość zwiedzenia ośrodka oraz - co najważniejsze - samodzielnego przeprowadzenia zajęć integracyjnych pod okiem doświadczonych wychowawców. Sobotnie spotkanie przeprowadził kierownik internatu - Damian Nosko.

Proudly created with Wix.com