Aktualności:

Przedstawiamy kolejny, listopadowy numer naszego ośrodkowego miesięcznika "wiadoMOSci".

Listopad 06, 2017r.

W numerze między innymi: wizyta Jana Nowickiego, The Extreme Pumpkin Challenge, obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz wybory do samorządu uczniowskiego.

Polub nas na Facebooku

Październik 05, 2017r.

Jeżeli chcesz wiedzieć o wszystkich wydarzeniach, które mają miejsce w naszym ośrodku jako pierwszy, zapraszamy do polubienia i obserwowania naszego profilu facebookowego.

Czwarty numer wiadoMOSci

Październik 02, 2017r.

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego pojawił się kolejny numer wiadoMOSci. 

W numerze między innymi: wywiad z kierownikiem internatu, sprzątanie świata, obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz podsumowanie ubiegłego roku szkolnego.

I odjechał w stronę zachodzącego słońca

Wrzesień 04, 2017r.

Samotny mściciel, to główny bohater krótkometrażowego filmu pod tym samym tytułem, przygotowanego przez naszych wychowanków. Western to kolejne dzieło przygotowane w ośrodkowej telewizji MOS TV.

Trzeci numer wiadoMOSci.

Czerwiec 12, 2017r.

Już dziś pojawił się trzeci numer naszego miesięcznika, w którym przeczytać można między innymi o obchodach Dnia Matki, Balu gimnazjalistów, a także o udziale naszych wychowanków w "Przetworniku" oraz Pierwszych Mistrzostwach Polski Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii w piłce nożnej. Zapraszam do czytania.

Dzień Dziecka

Czerwiec 01, 2017r.

życzę wam, żebyście zawsze zachowali w  sobie choć odrobinę z dziecka,  a dzisiaj poprostu dobrze się bawcie - tego naszej młodzieży jescze przed rozpoczęciem obchodów Dnia Dziecka życzył Sławomir Łuczycki dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu. I właśnie dobra zabawa wypełniała po brzegi ten czerwcowy dzień.

"PLUS" EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie

Maj 19, 2017r.

Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni "PLUS" EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie od kilku lat realizuje program profilaktyki uzależnień i zakażeń wirusem HIV, w programie biorą udział wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
Spotkania odbywają się na terenie Ośrodka w Wandzinie i mają charakter edukacyjno - profilaktyczny. Dotyczą nie tylko uzależnienia od narkotyków, ale również zakażeń wirusem HIV oraz promowania zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Dzisiaj odbyły się kolejne profilaktyki zorganizowane dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, celem spotkania było wpłynięcie na postawy młodzieży wobec środków odurzających, przekazanie informacji o szkodliwości ich zażywania, pokazanie jak rozwija się uzależnienie, jaki wpływ ma na psychikę i relacje społeczne człowieka oraz ukazanie szerokich konsekwencji odurzania (łamanie prawa, zakażenie np. HIV,HCV). Terapeuci po zakończeniu debaty oksfordzkiej i części wykładowo-warsztatowej zorganizowali dla wychowanków zabawy sportowe (gra w piłkarzki, lotki, badmintona, unihokeja, siatkówkę ping ponga). Na zakończenie spotkania chłopcy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek

WOLONTARIAT ZAKŁAD OPIEKUŃCZO-LECZNICZY

Maj 14, 2017r.

W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Człuchowie obok wykwalifikowanego personelu medycznego, biorą czynny udział w opiece nad obłożnie i nieuleczalnie chorymi pacjentami wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Wierzchowa Dworzec. Wolontariusze towarzyszą chorym, wysłuchują, karmią i pielęgnują. Pomagają również w pracach porządkowych na terenie oddziału. Grupa wolontariuszy gotowych poświęcić swój wolny czas i zaangażowanie, pomaga pacjentom – okazując ciepło i serdeczność osobom chorym. Ich pomoc jest nieoceniona.

Drugi numer wiadoMOSci.

kwiecień 26, 2017r.

Już dziś pojawił się drugi numer naszego miesięcznika, w którym przeczytać można między innymi o zwycięstwie Karola Osipowicza w międzynarodowym turniej bokserskim, Egzaminach gimnazjalnych oraz o wolontariacie w Człuchowskim ZOLu. Zapraszam do lektury.

Wolontariusze pomagają zwierzętom

kwiecień 25, 2017r.

Wychowankowie  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworzec  działają na rzecz schroniska „Przytulisko” w Chojnicach jako wolontariusze.  Chłopcy,  którzy przychodzą do schroniska dzielą się między sobą obowiązkami. Wychowankowie korzystają z doświadczenia, instrukcji i szkoleń osób pracujących w schronisku.

Wolontariusze odpowiedzialni są za wyprowadzanie psów na spacery, za socjalizację, określenie problemów behawioralnych z jakimi zmagają się zwierzęta, pracę nad ich pokonaniem oraz pracę porządkową. W wypadku bezdomnych zwierząt kluczową sprawą jest promocja adopcji. Pośród wolontariuszy są fotografowie amatorzy… to pierwszy krok do zmiany losu bezdomnych zwierząt.

ZNAJDŹ NAS NA FEJSIE!

Kwiecień 21, 2017r.

Nie lada gratką dla wszystkich, którzy posiadają konto na popularnym portalu społecznościowym, będzie informacja, że powstał tam oficjalny profil Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu. Na łamach naszej gazety zachęcamy do jego polubienia i obserwowania.

 

Oficjalny fanpage ośrodka funkcjonuje na Facebooku od połowy kwietnia. Każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się o tym, co ciekawego dzieje się w murach placówki, na pewno znajdzie tam coś dla siebie. Administratorem profilu jest wychowawca Patryk Skrzypczak, który będzie regularnie zamieszczał wiadomości i zdjęcia. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno pracownicy i wychowankowie, jak i absolwenci oraz wszyscy zainteresowani, będą częścią naszej społeczności.

Pierwszy numer wiadoMOSci.

Kwiecień 11, 2017r.

Z dumą prezentujemy pierwszy numer naszego ośrodkowego miesięcznika, w którym znajdziecie Państwo informację o wszystkim co wydarzyło się u nas w poprzednim miesiącu. 

Mecz siatkówki w Bydgoszczy

Luty 22, 2017r.

Jak zawsze przygotowani i chętni do kibicowania! Tym razem wspieraliśmy siatkarzy z Łuczniczki Bydgoszcz konfrontujących się z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Czekamy z niecierpliwością na wiosenne kolejki meczów piłkarskiej ekstraklasy, na które systematycznie organizujemy wyjazdy.
 

Spotkanie Walentynkowe dziewcząt MOS Biała z chłopcami MOS Wierzchowo

Luty 22, 2017r.

15 lutego 2017 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, odbyło się spotkanie walentynkowe z kolegami z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie. Był to dla wszystkich dzień pełen atrakcji i miłych niespodzianek. Jedną z nich okazało się przedstawienie przygotowane przez chłopców. Skecze, wiersze i piosenki dotyczyły oczywiście tematyki miłości i związanych z nią uczuć. Uśmiechnięte dziewczęta pomogły w wykonaniu piosenki kończącej wspaniały występ nagrodzony gromkimi brawami. Później wspólnie bawiliśmy się w dyskotece. Wychowanki, jako gospodynie wieczoru, przygotowały dla gości napoje, zadbały o odpowiednią dekorację sali i muzykę.

Główną atrakcją dnia był występ zespołu ,,Adonis’’, który muzyką disco-polo poderwał wszystkich do tańca i wspólnego śpiewu. Lider zespołu zapraszał na estradę chłopców i dziewczęta, by naśladowali ruchy tancerek i pokazali swoje taneczne umiejętności. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i w nagrodę otrzymali płyty z autografami członków zespołu. Na pożegnanie wychowanka z samorządu podarowała Dyrektorowi z Wierzchowa wykonany własnoręcznie przez wychowanki album na zdjęcia z naszych wspólnych spotkań. Takie zajęcia są dla nas świetną odskocznią od ciężkiej pracy związanej z nauką, poprawą zachowania i terapią.

Dzień integracji z MOS Biała

Grudzień 09, 2016r.

Dnia 07.12.2016r. wychowanki z MOS-u w Białej zagościły u  wychowanków MOS-u w Wierzchowie. Po przyjeździe wszyscy udali się do auli, w której odbył się konkurs na przebranie mikołajkowe, krótkie „pokazy talentów”, przedstawienie świąteczne pt. „Opowieść wigilijna” przygotowane przez wychowanków MOS- u w Wierzchowie oraz wspólne śpiewanie piosenek świątecznych. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zumby, a później rozpoczęła się dyskoteka. Mamy nadzieję, że takie miłe dni jeszcze się powtórzą.

Biała i Wierzchowo na halloween’owo

Listopad 08, 2016r.

W ostatnim tygodniu października wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie spotkali się na wspólnych zajęciach. Od rana brali udział w grze terenowej „Bielska setka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie MOSKIT działającym przy MOS-ie w Białej. Po przejściu długiej trasy i wykonaniu wszystkich zadań wychowanki i wychowankowie zjedli wspólny obiad. Następnie, po krótkich przygotowaniach, rozpoczęła się dyskoteka. Podczas niej zostali ogłoszeni zwycięzcy gry terenowej oraz rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie halloween’owe. Wieczór wypełniony tańcem, śmiechem, wspólnymi rozmowami zakończyło ognisko. Chłopcy z Wierzchowa jak i dziewczęta z Białej byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Kolejne spotkanie odbędzie się już 7 grudnia w Wierzchowie.

Kicz Party w Białej

Kwiecień 07, 2016r.

W dniu dzisiejszym wychowankowie wyjechali na spotkanie integracyjne do MOSu w Białej gdzie spędzili czas z wychowankami z zaprzyjaźnionego ośrodka. Chłopcy zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym, a także udało się im zwyciężyć w quizie "Jeden z dziesięciu". Na zakończenie dnia dziewczyny zorganizowały dyskotekę, której tematem była muzyka lat 90tych.

Dzień Wiosny

Marzec 24, 2016r.

21.02.2016r. odbyły się kolejne zajęcia zorganizowane dla wszystkich wychowanków ośrodka. Jak co roku wychowankowie przygotowali marzanny, które wzięły udział w konkursie. Po tradycyjnym przejściu nad Wierzchowskie jezioro nastąpiło symboliczne spalenie wspomnianych kukieł i pożegnanie zimy. Na zakończenie obchodów pierwszego dnia wiosny odbył się mecz piłki nożnej, w którym zagrali wychowawcy z wychowankami

Dzień Kobiet

Marzec 08, 2016r.

W dniu dzisiejszym odbyła się akademia z okazji "Międzynarodowego Dnia Kobiet". Wychowankowie przygotowali krótki program artystyczny dla wszystkich pań pracujących w ośrodku. Po występie każda z pań otrzymała życzenia oraz kwiaty.

Turniej halowej piłki nożnej

Marzec 06, 2016r.

Dnia 06.03.2016r. o godzinie 15:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wierzchowie Dworzec zorganizowany został międzygrupowy torniej halowej piłki nożnej. Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyła grupa III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !!

Luty 06, 2016r.

Święta Bożego Narodzenia to Święta pełne miłości, braterstwa i radości. Wśród chrześcijan wytwarzają one szczególną więź i poczucie wspólnoty przez przeżywanie prawdy o Wcieleniu Bożego Słowa i zstąpieniu Syna Bożego na ziemię. Klimat tych Świąt sprawia, że ludzie w tym okresie chcą być bliscy sobie, chcą ten czas przeżywać razem w rodzinie przy stole wigilijnym. Pięknym zwyczajem jest odwiedzanie – w tych dniach świątecznych – swoich krewnych, przyjaciół, a także ludzi samotnych. Na ulicach, w domach i na klatkach schodowych słychać śpiew kolędników, którzy wędrują od domu do domu z życzeniami. Dlatego odwiedziny duszpasterskie miały także miejsce w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu, podczas którego nasi wychowankowie bardzo ciepło przywitali ks. Jerzego Czaję oraz kolędników – zespół muzycznyz Oratorium św. Jana Bosko w Wierzchowie. W trakcie spotkania rozbrzmiewał radosny śpiew kolęd, który został wzbogacony słowem Bożym wygłoszonym przez wspomnianego wyżej kapłana. Następnie, witając się słowami „pokój temu domowi”, ks. Czaja życzył nam, aby stale był w tym domu obecny Chrystus, który przychodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym pozdrowieniu, została odmówiona modlitwa o błogosławieństwo Boże dla całej naszej wspólnoty i obrzęd błogosławieństwa domu z pokropieniem wszystkich obecnych wodą święconą. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas!

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Grudzień 04, 2015r.

Dziś wychowankowie mieli okazję zapoznać  się ze strukturą oraz formą działania Koła Łowieckiego Darz Bór z Człuchowa. Dzięki uprzejmości członków Koła chłopcy pogłębili zakres wiadomości dotyczących zwierząt leśnych jak i polowań na nie. Spotkaniu towarzyszył pokaz licznych eksponatów  i trofeów myśliwskich! Być może ktoś został zainspirowany na tyle, by w przyszłości pomyśleć o takim hobby.

Pomoc dla Oratorium

Listopad 29, 2015r.

Nasi wychowankowie nie tylko uczestniczą w coniedzielnej Eucharystii, ale także bardzo chętnie służą swoją pomocą. Przykładem takiej wzorowej postawy było piątkowe spotkanie w oratorium, podczas którego nasi podopieczni z miejscową młodzieżą wykonali piękne prace plastyczne, stosując różne techniki i formy. Wspomniane prace zostaną przeznaczone na sprzedaż, a zebrane fundusze przekazane na prace remontowe w oratorium. Dziękuję za Waszą pomoc i dobre serca!here

Mecz Plusligi w Bydgoszczy

Listopad 27, 2015r.

W dniu dzisiejszym wychowankowie MOS Wierzchowo mieli okazję zobaczyć siatkówkę męską w najlepszym wydaniu. Drużyna Łuczniczki Bydgoszcz podejmowała na własnym boisku ekipę wielokrotnego mistrza Polski SKRĘ Bełchatów. Spotkanie było bardzo zacięte jednak doświadczona Skra zwyciężyła 3:0 w setach.

Zagrozenia w sieci

Listopad 25, 2015r.

25.11.2015 odbyło się spotkanie mające na celu uświadomienie wychowankom, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni podczas korzystania z internetu. Powyższe spotkanie odbyło się w oparciu o szkolenie przeprowadzone przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pt. "Bezpieczni w szkole, bezpieczni w życiu- jak zadbać o bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci. Program liderski.", w który uczestniczyli pracownicy.

Święto Niepodległości

Listopad 12, 2015r.

W dniu dzisiejszym w ośrodku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu Hymnu Odbyła się lekcja historii, następnie ogłoszone zostały wyniki konkursów: plastycznego i recytatorskiego. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Wizyta Bartosza Lesmana

Listopad 08, 2015r.

Jak to często bywa, potrzeba jest matką wynalazku. Tak było i w tym przypadku. Bartosz Lesman, projektant mebli, nie mógł znaleźć idealnego roweru dla siebie i postanowił zrobić go sam i to w dodatku z drewna. W zasadzie drewniana jest główna część roweru - rama.

HALLOWEEN

Październik 28, 2015r.

Dzisiejszy dzień w ośrodku upłynął pod znakiem Halloween. W planie imprezy były między innymi konkurs plastyczny, konkurs na najlepsze przebranie i wiele innych. Impreze zakończyła dyskoteka, w której uczestniczyły również wychowanki z zaprzyjaźnionego MOSu w Białej.

Turniej tenisa stołowego

Październik 18, 2015r.

W dniu 18 października na zajęciach zorganizowanych odbył się turniej o miano " Pierwszej rakiety MOSu". Po zaciętym finale pierwszą nagrodę otrzymał Mariusz Nagórski. Gratulujemy zwycięzcy

Mecz wychowawcy - wychowankowie

Październik 15, 2015r.

W dniu dzisiejszym odbył się mecz zorganizowany przez samorząd uczniowski ośrodka pomiedzy reprezentacją MOS a wychowawcami. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem chłopców. Gratulacje dla zwycięzców.

Dzień Edukacji Narodowej

Październik 14, 2015r.

Egzamin na kartę rowerową

Październik 2, 2015r.

Kolejny etap programu BRD (Bezpieczeństwo w ruchu drogowym) zakończył się sukcesem.  W pierwszym etapie wychowankowie otrzymali uprawnienia do jazdy motorowerem, natomiast 02.10.2015 w obecności sierż.sztab. Agnieszki Prorok oraz sierż.sztab. Michała Gradki odbył się egzamin na kartę rowerową, który cieszył się wśród wychowanków dużym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu chłopców zaliczyło pozytywnie egzamin i otrzymali kartę rowerową.

Turniej Unihokeja

Wrzesień 6, 2015r.

Na dzisiejszych zajęciach zorganizowanych odbył się międzygrupowy turniej w unihokeja. Po zaciętej walce zwyciężyła grupa VI a najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Turek.

Zakończenie roku 2014/2015

Czerwiec 26, 2015r.

Add News Story here

Wycieczka do Sztutowa

Czerwiec 12, 2015r.

Dnia 9 czerwca odbyła się wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Podopieczni mieli okazję bliższego zapoznania się z historią  osadzania tam Polaków. Chłopcy zostali oprowadzeni przez profesjonalnego przewodnika, po chwili refleksji przedstawiono im dwa filmy dokumentalne. Kolejną częścią wyjazdu była rekreacja i integracja  w pobliskiej Krynicy Morskiej. Zwieńczeniem wycieczki był grill.

BELFER#SHOW

Czerwiec 04, 2015r.

„Dawniej wstalibyście z miejsc. Zawsze wstawano kiedy wchodziłem”. Czy te pretensje nauczyciela są słuszne? Jak dzisiaj wygląda sytuacja w szkole? Jakie panują tam relacje? Nauczyciel sam opowie nam swoją historię. Jego recepta na problemy z uczniami okaże się niekonwencjonalna. Sposób ich rozwiązania na pewno znalazłby się na czołówkach gazet i byłby głównym newsem stacji informacyjnych.

Wycieczka do Gdańska

Czerwiec 03, 2015r.

W dniu 3 czerwca tego roku odbył się wyjazd do Gdańska na mecz ekstraklasy piłki nożnej pomiedzy Lechią Gdańsk, a Legią Warszawa. Pomimo zakończenia meczu bezbramkowym remisem spotkanie było bardzo emocjonujące.

Dzień dziecka

Czerwiec 01, 2015r.

W dniu dzisiejszym w naszym ośrodku odbyło się, największe i najbardziej wyczekiwane święto -  Dzień Dziecka! Zgodnie z coroczną tradycją, grono pedagogiczne przygotowało dla naszych wychowanków przedstawienie artystyczne. Nauczyciele oraz wychowawcy wcielili się w postaci, ze znanej wszystkim dzieciom bajki pt.: Smerfy. Niesamowita gra aktorska w ich wykonaniu, zasługuje na Oscara.

Dzień Mamy

Maj 24, 2015r.

Dzień Matki jest dniem wyjątkowym, dlatego każda mama tego dnia powinna być obdarzona  dowodami wdzięczności.  Wychowankowie MOS w Wierzchowie Dworcu, chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili swoje mamy do placówki w dniu 24 maja 2015 roku, na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich.

MOS pod żaglami

Maj 21, 2015r.

Add News Story here

Goście z MOSu w Białej

Maj 19, 2015r.

Dzisiaj nasz ośrodek odwiedziły dziewczęta z zaprzyjaźnionego Mosu w Białej. Była to już kolejna wizyta w ramach współpracy pomiędzy naszymi ośrodkami i na pewno nie ostatnia.

Wycieczka do Warszawy

Kwiecień 29, 2015r.

29 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyło 36 wychowanków. Uczniowie odwiedzili planetarium mieszczące się w Centrum Nauki Kopernik i obejrzeli seans pt. "Pod jednym niebem", następnie zwiedzili Stadion Narodowy. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był mecz polskiej Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa, a Pogonią Szczecin.

Łyżwy w Człuchowie

Grudzień 20, 2014r.

Przez całą zimę wychowankowie ośrodka wyjeżdzali na sztuczne lodowisko do pobliskiego Człuchowa. Wielu chłopców doskonaliło umiejętność jazdy na łyżwach. Ale nas najbardziej cieszy to, że kilkunastu wychowanków nauczyło się jeździć na łyżwach.

Więcej zdjęć w galerii w linku poniżej.

 

Świąteczna paczka

Grudzień 18, 2014

Już po raz trzeci wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie-Dworcu przygotowali i przekazali świąteczne paczki. Dzięki temu pomogli sześciu rodzinom z terenu sołectwa.

Please reload

Proudly created with Wix.com